Żółty Regał – Mini Wypożyczalnia Beletrystyki Regionalnej

Żółty kształt otwartej książki. Czerwony kontur województwa kujawsko-pomorskiego. Napis: Region w powieści

Mini

Wypożyczalnia

Beletrystyki

Regionalnej

Zdjęcie. Widać zółty regał. Na nim pięć rzędów książek. U góry napis: Te książki możesz wypożyczyć.

W Informatorium Książnicy Kopernikańskiej uruchomiliśmy specjalny dział z powieściami, których fabuła została osadzona w województwie kujawsko-pomorskim.

Na żółtym regale znalazły się książki, których akcja dzieje się w miastach naszego regionu i w ich okolicach.

Zapraszamy miłośników Torunia, Brodnicy, Bydgoszczy, Chełmży, Ciechocinka, Grudziądza, Nieszawy, Radziejowa, Rypina, Włocławka.

Będziecie mogli towarzyszyć bohaterom powieści i poruszać się z nimi po znanych wam  ulicach, placach, zaułkach.

Może w ten sposób odkryjecie nowe, nieznane wam miejsca.

Wszystkie książki można wypożyczyć do domu.

Oferujemy wam kryminały, romance, powieści obyczajowe, powieści historyczne i młodzieżowe.

Wszystko na żółtym regale, którego nie da się nie zauważyć.

Zapraszamy!

Obserwujcie i komentujcie profil @zoltyregal na Instagramie.

www.instagram.com/zoltyregal/

TORUŃ W LITERATURZE

Betcher Tomasz – Szczęście z piernika

Bochenek Janusz – Znak Archimedesa

Boguszewska Helena – Siostra z Wisły / Maria Elzelia

Chmielewska Iwona – Cztery strony czasu

Cudnik Kamila – Historie miłosne

Cudnik Kamila – Zgadnij kim jestem

Cudnik Kamila – W cieniu twierdzy (Luiza Zagórska, T. 1)

Dijk van Lutz – Cholernie mocna miłość

Dobaczewska Wanda – Nikt nie jest winien

Enerlich Katarzyna – Studnia bez dna

Falkowska Małgorzata – Ilias

Falkowska Małgorzata – Laos

Falkowska Małgorzata – Na lodzie

Falkowska Małgorzata – Nagranie

Falkowska Małgorzata – Paleta marzeń (T.1)

Falkowska Małgorzata – Paleta marzeń. Zgubione szczęście (T.2)

Falkowska Małgorzata – Paleta marzeń. Na zawsze razem (T.3)

Falkowska Małgorzata – Paleta marzeń. Powrót (T.4)

Falkowska Małgorzata – Serce w kopercie

Falkowska Małgorzata – Spełniacze

Falkowska Małgorzata – To nie jest twoje dziecko

Feeser Sandra – Potępiony umysł

Fenikowski Franciszek – Piernikowe miasto

Gargaś Gabriela / Woźniak Marcel – Tysiąc obsesji

Głowacki Piotr – Miłość, seks… i podchorążowie

Głowacki Piotr – Zmienny smak miłości

Głuchowski Piotr – Umarli tańczą (Robert Pruski T.1)

Głuchowski Piotr – Lód nad głową (Robert Pruski T.2)

Głuchowski Piotr – Trzeci zamach (Robert Pruski T.3)

Górny-Marguson Marek – Santa Rosa

Gruszczyńska Marta – Czekolada z rodzynkami

Iwanowska-Ludwińska Małgorzata – Włóczęga i dziewczyna w Toruniu

Jadowska Aneta – Złodziej dusz (Dora WIlk T.1)

Jadowska Aneta – Bogowie muszą być szaleni (Dora Wilk T.2)

Jadowska Aneta – Zwycięzca bierze wszystko (Dora Wilk T.3)

Jadowska Aneta – Wszystko zostaje w rodzinie (Dora Wilk T.4)

Jadowska Aneta – Egzorcyzmy Dory Wilk (Dora Wilk T.5)

Jadowska Aneta – Na wojnie nie ma niewinnych (Dora Wilk T.6)

Jadowska Aneta – Dzikie dziecko miłości (Dora Wilk T.7)

Jadowska Aneta – Ropuszki (Dora i Witkac T.1)

Jadowska Aneta – Ropuszki (wydanie rozszerzone)

Jadowska Aneta – Szamański blues (T.1)

Jadowska Aneta – Szamańskie tango (T.2)

Jadowska Aneta – Szamański twist (T.3)

Jadowska Aneta – Dynia i jemioła

Jadowska Aneta – Kurczaczek i Salamandra

Johnson Ada – Kalendarz z dziewuchami

Kadlec Michał P. – Martwi głosu nie mają

Karpińska Anna – List (Pamiętaj o mnie T.1)

Karpińska Anna – Postscriptum (Pamiętaj o mnie T.2)

Karpińska Anna – Nie zabijaj tej miłości

Karpińska Anna – Odnajdę Cię (Księgarnia pod Flisakiem T.1)

Karpińska Anna – Zostań ze mną (Księgarnia pod Flisakiem T.2)

Karpińska Anna – Przysługa

Klawitter Andrzej – Pechowy fart

Korolewicz Danuta – Lato z ciotką spirytystką

Kostrzycka Natalia – Paranoja

Kostrzycka Natalia – Trauma

Kruk Mirosław – Stygmat zniewolenia

Ledzianowska Marlena – Samobójstwo

Lewandowski Marcin – Księga światła (T.1)

Lewandowski Marcin – Księga światła (T.2)

Łacina Anna – Czynnik miłości

Łacina Anna – Kradzione róże

Łacina Anna – Miłość pod psią gwiazdą

Łacina Anna – Ostatnie wakacje

Łacina Anna – Sześć Dominika

Maciejewska Małgorzata – Zemsta

Małecki Robert – Najgorsze dopiero nadejdzie (Marek Bener T.1)

Małecki Robert – Porzuć swój strach (Marek Bener T.2)

Małecki Robert – Koszmary zasną ostatnie (Marek Bener T.3)

Małecki Robert – Najsłabsze ogniwo

Małecki Robert – Zmora

Małecki Robert – Żałobnica

Matuszkiewicz Irena – Agencja złamanych serc

Matuszkiewicz Irena – Dziewczyny do wynajęcia

Matuszkiewicz Irena – Przeklęte, zaklęte

Miernicki Sebastian – Pan Samochodzik i siódmy wojownik

Nawara Ewelina / Falkowska Małgorzata – Nieosiągalny

Nawara Ewelina / Falkowska Małgorzata – Niedoskonały

Nowa legenda toruńska (edycja 2019)

Obara Karina – Dwa światy Zofii

Obara Karina – Kobieta, która nie odmieniła losów świata

Obara Karina – Niebezpieczne zabawy

Ordan Jerzy Lesław – Wiosenne przesilenie

Ordan Jerzy Lesław – Z podziemia

Piasecki Sergiusz – Siedem pigułek Lucyfera

Pietruszyńska Katarzyna – Jej matka prostytutka (T.1)

Pniewska Olga – Tajemnice Torunia

Radosz Joanna Krystyna – Jednym tchem

Sawicki Jerzy – Śladami Krzyżaków

Sędzikowska Mirosława – Wizyta u wiedźmy / Gandziolatki

Smolarek Hubert – Miasto niesamowitości

Sokołowska Ola Józefina – Poukładaj mi życie

Szczęsna Anna – Dziewczyna, która patrzyła w słońce (Między stronami życia T.1)

Szczęsna Anna – Dziewczyna z wiatrem we włosach (Między stronami życia T.2)

Szczęsna Anna – Dziewczyna z głową w chmurach (Między stronami życia T.3)

Szczęsna Anna – Trzykrotka

Szlendak Tomasz – Leven

Tasarz Lidia – Cząstka pomarańczy

Waksmański Jerzy – Bractwo skrobiących

Wiliński Paweł – Dwór Artusa w Toruniu

Woźniak Marcel – Powtórka (Leon Brodzki T.1)

Woźniak Marcel – Mgnienie (Leon Brodzki T.2)

Woźniak Marcel – Otchłań (Leon Brodzki T.3)

Woźniak Marcel – Powtórka (nowe wydanie)

Wróbel Zdzisław – Eldorado

Wróblewski Maciej – Historie Jakuba Blottona z widokiem na Toruń

Wysocka-Kalkowska Anna – Taniec z motylami

Wytrykowski Krzysztof – Srebro Stortebeckera

Wytrykowski Krzysztof – Eksterminator

Zielińska Linda – Tego Ci nie powiem

Żelech Marek – Pan Samochodzik i toruńska tajemnica

Żmurko-Daszkowska Danuta – Mikołajowe sekrety (T.1)

Żmurko-Daszkowska Danuta – Mikołajowe sekrety. Czas Anny (T.2)

BISKUPIN W LITERATURZE

Kossak Zofia – Gród nad jeziorem

Rygiel Katarzyna – Śmiertelne zlecenie

BRODNICA W LITERATURZE

Drogorób Bogumił – Miedzą gnał czarny pies

Fiałkowska-Niewiadomska Anna – Grzeszna

Goltz von der Barbara – Biała dama

Karpińska Anna – To wszystko przez Ciebie

Puzyńska Katarzyna – Motylek (Lipowo T.1)

Puzyńska Katarzyna – Więcej czerwieni (Lipowo T.2)

Puzyńska Katarzyna – Trzydziesta pierwsza (Lipowo T.3)

Puzyńska Katarzyna – Z jednym wyjątkiem (Lipowo T.4)

Puzyńska Katarzyna – Utopce (Lipowo T.5)

Puzyńska Katarzyna – Łaskun (Lipowo T.6)

Puzyńska Katarzyna – Dom czwarty (Lipowo T.7)

Puzyńska Katarzyna – Czarne narcyzy (Lipowo T.8)

Puzyńska Katarzyna – Nora (Lipowo T.9)

Puzyńska Katarzyna – Rodzanice (Lipowo T.10)

Puzyńska Katarzyna – Pokrzyk  (Lipowo T.11)

Puzyńska Katarzyna – Śreżoga (Lipowo T.12)

Puzyńska Katarzyna – Martwiec (Lipowo T.13)

BYDGOSZCZ W LITERATURZE

Biedowicz Janina – Gimnazjalistki z kujawskiej

Borlik Piotr – Teatr lalek

Czyżewski Cezary – Alazza

Czyżewski Cezary – Mgły przeszłości

Eckert Bolesław – Na styku

Gałgańska Hanna – Ukryć się przed sobą

Gawkowski Krzysztof – Odnowa

Grosman Małgorzata – Mord na zimnych wodach

Grosman Małgorzata – Horoskop zbrodni

Grubich Bartłomiej – Koniec. Baśń o mieście, w którym zawsze pada deszcz i skończył się świat

Gwiazdowska E.A. – Baśnie i opowieści o Bydgoszczy

Harrow J. – Ściana

Hejankowski Sebastian – Światłoczuły

Jackiewicz Jarosław Stanisław – Ucieczki i powroty

Jakubowski Jarosław – Hejter

Jakubowski Jarosław – Rzeka zbrodni

Karpińska Anna – Sakrament niedoskonały

Klimarczyk Maciej – Śpiewaczka

Klonowski Jarosław – Noc w ogrodzie ciemności

Klonowski Jarosław – Tajemnica świętego Wormiusa

Klonowski Jarosław – Zimna fala

Kummer Kazimierz – Klatka

Lebioda Dariusz Tomasz – Aleja klonów

Michorzewski Sławek – Miliarder

Muszyńska Katarzyna – Zielarka

Nowakowski Tadeusz – Obóz wszystkich świętych

Nowakowski Tadeusz – Urzeczenie

Nowicki Krzysztof – Było święto

Orbitowski Łukasz – Inna dusza

Oszubski Tadeusz – Bydgostia

Oszubski Tadeusz – Miasto

Oszubski Tadeusz – Miłość

Oszubski Tadeusz – Młode

Petrus Tomasz – Milczenie nut

Pinkowski Zygmunt – Podzielona miłość

Rogowski Wiesław – Kamienny bruk

Rogowski Wiesław – Miasto

Rogowski Wiesław – Odmiana

Roszewski Wojciech – Opis nocy miłosnej

Sadurska Barbara – Mapa

Sałdecka-Kielak Karolina – Psycho killer

Sulima-Kamiński Jerzy – Most królowej Jadwigi (T.1)

Sulima-Kamiński Jerzy – Most królowej Jadwigi (T.2)

Sulima-Kamiński Jerzy – Most królowej Jadwigi (T.3)

Świętek Edyta – Rzeka kłamstw (Grzechy młodości T.1)

Świętek Edyta – Echa niewierności (Grzechy młodości T.2)

Świętek Edyta – Cień zbrodni (Grzechy młodości T.3)

Świętek Edyta – Szczyty chciwości (Grzechy młodości T.4)

Świętek Edyta – Pokłosie przekleństwa (Grzechy młodości T.5)

Tom Jan – Bydgoski łącznik

Ulatowska Maria – Domek nad morzem

Ulatowska Maria – Prawie siostry

Wach Jan – Frrruu

Walczak Emilia – Hej, Jude!

Żelech Marek – Pan Samochodzik i bractwo dębu

CHEŁMNO W LITERATURZE

Bochus Krzysztof – Klątwa Lucyfera

Karpińska Anna – Szukając przystani (Rodzinne roszady T.1)

Karpińska Anna – Bezpieczny port (Rodzinne roszady T.2)

Sakowicz Anna – Niebieskie motyle

CHEŁMŻA W LITERATURZE

Małecki Robert – Skaza (Bernard Gross T.1)

Małecki Robert – Wada (Bernard Gross T.2)

Małecki Robert – Zadra (Bernard Gross T.3)

Trybulski Kazimierz – Wzgórze nad jeziorem

CIECHOCINEK W LITERATURZE

Archimowicz Katarzyna – W kolejce po życie

Fabisińska Lilianna – Sanatorium pod zegarem

Iwanowska-Ludwińska Małgorzata – Dyptyk z Agatą

Klicka Barbara – Zdrój

Kowalewski Włodzimierz – Excentrycy

Matuszkiewicz Irena – Seryjny narzeczony

Nepomucka Krystyna – Serafina i kochankowie

Nienacki Zbigniew – Pan Samochodzik i wyspa złoczyńców

Nowicki Jan – Białe walce

Wiliński Paweł – Ciechocińska macewa

Zaczykiewicz Izydor – Włóczywoda

GOLUB-DOBRZYŃ W LITERATURZE

Bojarska Teresa – Byłam królewną

GRUDZIĄDZ W LITERATURZE

Brałkowski Zdzisław – Młodości szczęśliwa

Cieluch Monika Joanna – Mężczyzna z tuszem na dłoni

Cieluch Monika – Do ostatniej kropli krwi

Korolewicz Danuta – Dama z fontanny

Milczewski-Bruno Ryszard – Poezja, proza, listy

Raginiak Stanisław – Przystań cierpienia (T.1)

Trybulski Kazimierz – Chrystian

Trybulski Kazimierz – Za rzeką czasu

Wągiel Władysław – W twierdzy Courbiere’a

Witkiewicz Magdalena – Jeszcze się kiedyś spotkamy

Żelech Marek – Królestwo na krańcu świata

KRUSZWICA W LITERATURZE

Fulińska Agnieszka, Klęczar Aleksandra – Mysia wieża (Dzieci dwóch światów T.1)

Jabłoński Witold – Popiel

Jagiełło Krzysztof – Piast mściciel

Klonowski Jarosław – Miriam

Klonowski Jarosław – Ognie świętego Wita

Przyborowski Walery – Myszy króla Popiela

Wiliński Paweł – Mysia wieża w Kruszwicy

NIESZAWA W LITERATURZE

Stachura Edward – Cała jaskrawość

Wasilkowska-Frelichowska Krystyna – Ostatni pokój

RADZIEJÓW W LITERATURZE

Banach Iwona – Stara zbrodnia nie rdzewieje

Beciński Franciszek – Pochód Czarnego Krzyża

Małecki Jakub – Dygot

Małecki Jakub – Saturnin

Małecki Jakub – Ślady

Okunowska Elżbieta – Jak ćmy, jak motyle

Uzdański Grzegorz – Wakacje

RYPIN W LITERATURZE

Zbikowski Zbigniew – Transprussia

WĄBRZEŹNO W LITERATURZE

Delt Jacek – Alter

Delt Jacek – Przypadki Juliana #

Delt Jacek – Przypadki Juliana ##

Gapiński Łukasz – Jasnowidz

Stochmal Tomasz – Mataszkowie na ziemi wąbrzeskiej

WŁOCŁAWEK W LITERATURZE

Falkowska Małgorzata – Nowe starego początki

Lewandowska Marzenna – W dobre ręce

Małecki Jakub – Dżozef

Matuszkiewicz Irena – Gry nie tylko miłosne

Matuszkiewicz Irena – Salonowe życie

Matuszkiewicz Irena – Zjazd rodzinny

Newerly Igor – Pamiątka z celulozy (T.1)

Newerly Igor – Pamiątka z celulozy (T.2)

Rogowski Wiesław – Trója ze sprawowania

Sarnowska Katarzyna – Miłość w kolorze sepii

Sekielski Tomasz – Zapach suszy (Susza T.1)

Sekielski Tomasz – Smak suszy (Susza T.2)

Szczęsna Anna – Jutro pachnie cynamonem

Wiliński Paweł – Sekret drewnianej kapliczki

Wiliński Paweł – Skrzynia z Egiptu

Zagórski Krzysztof – Pan Samochodzik i wawelskie regalia

KUJAWSKO-POMORSKIE

Bobrowski Johannes – Młyn Lewina. 34 zdania o moim dziadku / Lisewo, Wąbrzeźno, Brodnica, Golub-Dobrzyń

Boniewicz Leokadia – Na przestrzeni wieku. Wspomnienia z lat 1860-1956 / Zamek Bierzgłowski, Nawra, Łążyn

Cherezińska Elżbieta – Korona śniegu i krwi (Odrodzone królestwo T.1)

Cherezińska Elżbieta – Niewidzialna korona (Odrodzone królestwo T.2)

Cherezińska Elżbieta – Płomienna korona (Odrodzone królestwo T.3)

Cherezińska Elżbieta – Wojenna korona (Odrodzone królestwo T.4)

Cherezińska Elżbieta – Odrodzone królestwo (Odrodzone królestwo T.5)

Czarnecki Henryk – Powroty / Skępe i okolice

Flores Jolanta Laura – Dobra nasza / Kujawy

Klawitter Andrzej – Śmierć i dziewczyna / Szubin

Łacina Anna – Niebo nad pustynią / Toruń, Bydgoszcz, Ciechocinek

Łacina Anna – Telefony do przyjaciela / Toruń, Bydgoszcz, Ciechocinek

Maludy Aleksandra Katarzyna – Podwójne życie Nawojki / Dobrzyń nad Wisłą

Marcinkowska Anna – Jaskółcze ziele / Kujawy

Matuszkiewicz Irena – Przebudzenie / Tuchola

Miernicki Sebastian – Pan Samochodzik i relikwia krzyżowca / Radzyń Chełmiński, Bierzgłowo, Grudziądz, Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Papowo Biskupie

Morawska Zuzanna – Na zgliszczach Zakonu / Bobrowniki

Mróz Jacek – Pan samochodzik i rękopis z Poznania / Pakość, Żnin, Inowrocław, Janikowo, Biskupin, Mogilno, Strzelno

Mroczne Pomorze. Opowiadania z dreszczykiem / Toruń, Grudziądz, Bydgoszcz

Piątek Ewa, Piątek Paweł – Pasieka Dredziarza / Czarmuń, gm. Więcbork

Przyborowski Walery – Płowce / Płowce

Sergott Anna – Piekielna czwórka / Nakło i okolice

Ulatowska Maria – Sosnowe dziedzictwo (Sosnowe dziedzictwo T.1) / Kujawy

Ulatowska Maria – Pensjonat Sosnówka (Sosnowe dziedzictwo T.2) / Kujawy

Ulatowska Maria – Rodzina z Sosnówki (Sosnowe dziedzictwo T.3) / Kujawy

Wiliński Paweł – Bibliofilka z Inowrocławia / Pakość, Żnin, Inowrocław, Janikowo

Wiliński Paweł – Pałac w Samostrzelu / Toruń, Samostrzel, Nakło nad Notecią, Sadki

Wiliński Paweł – Śledztwo w Brześciu Kujawskim / Brześć Kujawski, Kowal, Toruń

MIKOŁAJ KOPERNIK

Beśka Krzysztof – Ornat z krwi

Beśka Krzysztof – Konstelacja zbrodni

Broszkiewicz Jerzy – Samotny podróżny

Cepik Jerzy – Rozedrzeć tajemnicę sfer

Dolińska Maria – Salve Sol

Górski Artur – Zdrada Kopernika

Jaworczakowa Mira – Gdy odbijamy od portu

Luminet Jean Pierre – Tajemnica Kopernika

Miernicki Sebastian – Pan Samochodzik i listy Mikołaja Kopernika

Piasecki Jan – Portret z konwalią

Turkowski Leonard – Ziemia i niebo

KSIĄŻKI DLA DZIECI

Bardijewska Liliana – Toruńskie pierniki

Butenko Bohdan – Gapiszon i tajemnica pierniczków

Chmielewski Henryk Jerzy – Tytus piernikarzem

Chotomska Wanda – Kareta z piernika / Gingerbread carriage

Kawa Zuzanna – Ania Wood i zagadka prezentu urodzinowego

Koprowska-Głowacka Anna – Legendy krzyżackie

Korczakowska Jadwiga – Spotkanie nad morzem

Legendy Kujaw i Pomorza

Leżeński Cezary – Bartek, Zuzanna i Kopernik

Murawski Jan – W piernikowym Toruniu

Musierowicz Małgorzata – Tygrys i Róża

Pinkwart Sergiusz – Mikołaj i dziewczyna z gwiazd

Przewoźniak Marcin / Pruszyński Kamil – Mikołaj Kopernik. Geniusz, który wstrzymał słońce

Romanowska Romualda – O zamku, którego nie ma

Sarnowska Beata – Tajemnica profesora w meloniku

Stochmal Tomasz – Mataszkowie i skarby Torunia

Węglewski Paweł – Toruńskie pierniki

Ziemniccy Katarzyna i Paweł – Droga do gwiazd